• " Dziś są walentynki!

Dla chłopca i dziewczynki!

Wszyscy sobie ślą serduszka,

a ja szepnę Ci do uszka:

Już o Tobie wiele wiem,

coraz bardziej lubię Cię"

Tak obchodziliśmy walentynki w naszym przedszkolu.

• Dzień Pizzy

• Dzień Pizzy w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się przeróżnych ciekawostek dotyczących historii pizzy i samodzielnie ją wykonały. Było bardzo smakowicie!

• Bal Karnawałowy

• Dzieci bawią się wspaniale,

W karnawale każdy chce

Tańczyć, śpiewać, bawić się..."

Wczoraj w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Było pięknie, kolorowo, tanecznie.

Były konkursy, słodki poczęstunek a na koniec odwiedzil nas Dinuś.

Informujemy, że 1 marca 2024 r. od godziny 8.00 rozpocznie się rejestracja KANDYDATÓW przystępujących do naboru na rok szkolny 2024/2025, wyłącznie drogą elektroniczną, na stronie:

LINK BĘDZIE AKTYWNY od 1 MARCA 2024 R. od godz.8.00

Wszyscy Kandydaci, po wypełnieniu wniosku drogą elektroniczną, muszą również go wydrukować, podpisać i wraz z ZAŁĄCZNIKAMI dostarczyć do przedszkola. ZAŁĄCZNIKI znajdują się w zakladce PLIKI DO POBRANIA.

Rekrutacja KANDYDATÓW kończy się 15 marca 2024 r. o godz.15.00

Dodatkowo, wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 15 822 65 76

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

• Pasowanie na Przedszkolaka

• 18 stycznia w grupie Smerfy odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dla naszych Smerfików było ono okazją do zaprezentowania się na przedszkolnej scenie. Dziękujemy Rodzicom za tak liczny udział w uroczystości, a dzieciom gratulujemy, gdyż poradziły sobie doskonale.

• Już za nami kolejny finał Świątecznego Konkursu Plastycznego

• Już za nami kolejny finał Świątecznego Konkursu Plastycznego dla tarnobrzeskich przedszkoli pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega, którego organizatorem jest nasze przedszkole. Tym razem tematem przewodnim był: "Obraz- najpiękniejsza choinka". Wpłynęło 14 przepięknych prac. Komisja konkursowa w składzie: Pani Patrycja Krakowiak- nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej nr 10, Pani Monika Sadkowska- dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr Michała Marczaka w Tarnobrzegu oraz Pani Monika Kaczor- przewodnicząca Rady Rodziców w Przedszkolu nr 7, po długich i trudnych obradach zdecydowała, że:

I miejsce zajęła Blanka z Przedszkola nr 2,

II miejsce zajął Tymon z Przedszkola nr 1,

III miejsce Pola z Przedszkola nr 7.

Wyróżnienia otrzymali: Michalinka z Przedszkola nr 18, Jaś z Przedszkola nr 17 oraz Kalinka z Przedszkola nr 6. Gratulujemy serdecznie Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali upominki i dyplomy za udział w konkursie.

Wszystkie prace można podziwiać na wystawie w oknie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu. Zapraszamy do fotorelacji

• Powtórne spotkanie z Mikołajem

• Nasze przedszkole odwiedził niedawno brodaty Jegomość , aby zapytać dzieci czy podobały się im prezenty, które otrzymały 6 grudnia. Przed przedszkole zajechał swoim wspaniałym pojazdem, a następnie każdej z grup wręczył upominki.

• Zimowy Pokaz Mody

• 12 grudnia 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się „Zimowy Pokaz Mody”. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz

z rodzicami. Konkurs polegał na przedstawieniu stylizacji zimowej. W pokazie wzięło udział 92 dzieci. Wszystkie stroje zimowe były niezwykle pomysłowe

i kreatywne.

Podczas pokazu zostali wyłonieni król i królowa:- w kategorii wiekowej 3-4 latki:

Król Zimowego Pokazu Mody – Filip P. z grupy Tropiciele,

Królowa Zimowego Pokazu Mody – Pola M. z grupy Skrzaty,

Wyróżnienie w konkursie – Zofia T. z grupy Smerfów.

-w kategorii 5-6 latków:

Król Zimowego Pokazu Mody – Piotr W. z grupy Jagódki,

Królowa Zimowego Pokazu Mody – Hanna T. grupy Promyczki.

Wygranym serdecznie Gratulujemy!

• Udział w akcji BohaterON- włącz historię!

• Dzieci z grupy 5 i 6-latków kolejny raz wzięły udział w akcji BohaterON- włącz historię!

Dzieci miały okazję uczestniczyć w „Lekcji Bohaterstwa” i dzięki temu poznały uniwersalne znaczenie takich pojęć jak Ojczyzna i bohaterstwo. Przedszkolaki dowiedziały się, że można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem.

Akcja ta wzmacnia poczucie tożsamości narodowej Polaków oraz pozwala budować ich wrażliwość społeczna. W naszym Przedszkolu chcemy tworzyc wspólnotę pamiętającą o historii i jej bohaterach.