• Dzień Kredki

• 22 listopada przypada Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, które dzięki kredkom mogą wyrażać swoje przeżycia, uczucia i marzenia.

• Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

W czasie zajęć nauczycielki rozmawiały z dziećmi nie tylko o prawach, ale i obowiązkach przedszkolaków.

• Banjo, czyli gitara z innej beczki

• Dzieci wzięły udział w kolejnym spotkaniu z muzyką zorganizowanym przez Grupę Artystyczną Jaszczur i Przyjaciele.

Tym razem zajęcia odbyły się pod hasłem Banjo, czyli gitara z innej beczki.

• Wizyta Jagódek w Centrum Weterynaryjne Mamut

• Ostatnio nasze Jagódki odwiedziły Centrum Weterynaryjne Mamut. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych. Dzieci poznały narzędzia medyczne oraz urządzenia potrzebne do badania zwierząt. Z wielkim zaciekawieniem oglądały pomieszczenia znajdujące się w przychodni weterynaryjnej. Gdy zapytałyśmy dzieci co im się najbardziej podobało podczas naszej wizyty w przychodni weterynaryjnej odpowiedziały, że... - WSZYSTKO! Jeszcze raz bardzo dziękujemy Centrum Weterynaryjne Mamut!

• Wyniki konkursu "Ulubiony bohater książkowy"

• Drodzy Rodzice, Kochane dzieci!

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. "Ulubiony bohater książkowy " został rozstrzygnięty. Otrzymaliśmy od Was 25 prac konkursowych. Wszystkie prace były piękne, orginalne, związane z tematem. Każdemu uczestnikowi należą się gratulacje za włożony trud i pomysłowość. Podziękowania kierujemy również do Rodziców za zaangażowanie i współpracę.

Po długich naradach jury konkursowe wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Aleksander S. (Gr. 5 - latki)

II miejsce: Mateusz M. (Gr. 3- latki)

III miejsce: Hanna T. (Gr. 6- latki).

Wyróżnienia zdobyli:

- Aleksander O. ( Gr. 4- latki Skrzaty)

- Liliana A. (Gr. 4 - latki Tropiciele)

Laureaci konkursu otrzymali nagrody oraz dyplomy, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

• Wyjątkowy gość w naszym przedszkolu - Felek

• Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość - Felek wraz ze swoimi opiekunkami, pracownicami schroniska dla zwierząt. Felek jest młodym, niespełna rocznym pieskiem. Aktualnie przebywa w schronisku Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia "Chrońmy Zwierzęta", ale już niedługo bo znalazł dom i zostanie adoptowany.

Panie, które na co dzień pracują na rzecz bezdomnych zwierząt opowiedziały o swojej pracy i zachęcały do adopcji piesków i kotków.

Drodzy Rodzice, kochane Dzieci!

Bardzo dziękujemy za wielkie zaangażowanie w zbiorkę karmy i innych potrzebnych rzeczy dle Machowiaków. Wszystko zostało przekazane i zawiezione do schroniska.

• Eksperymenty...

• Tropiciele bardzo lubią eksperymenty. Dzisiaj dzieci szukały odpowiedzi na pytanie: „Jak powstaje burza?”

• Dzień Dyni

• W naszym przedszkolu zrobiło się bardzo pomarańczowo a wszystko za sprawą Dnia Dyni. Dzieci wykonały piękne pracę plastyczne, oglądały dynie, brały udział w zajęciach matematycznych i zjadły pyszną zupkę dyniową.

• Międzynarodowy Dzień Ratownika Medycznego

• 13 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ratownictwa Medycznego. W tym dniu mieliśmy okazję gościć Ratowników Medycznych. Przedszkolaki wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Ponadto, dzieci uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. "Promyczki" i "Jagódki" utrwaliły numery alarmowe oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać z dyspozytorką przez telefon. Nasze przedszkolaki nabyły wiele umiejętności, które przyszłości być może zostaną wykorzystane do uratowania komuś życia.

• Dzień Znaczka Pocztowego

• 18 października obchodzimy Dzień Znaczka Pocztowego. Z tej okazji grupa Tropiciele - Przedszkole nr 7 wybrała się na wycieczkę do pobliskiego Urzędu Pocztowego. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty, pracą listonosza i osób tam pracujących. Zapraszamy do fotorelacji.

• Zbiórka dla schroniska

• Drodzy Rodzice!

Od poniedziałku rozpoczynamy zbiórkę karmy oraz innych potrzebnych rzeczy dla zwierząt przebywających w schronisku "U Machiwiaków" prowadzonym przez Tarnobrzeskie Stowarzyszenie "Chrońmy Zwierzęta". Zachęcamy Państwa do wsparcia naszej akcji charytatywnej.

Do połowy listopada, w holu naszego przedszkola będzie można zostawiać karmę suchą i mokrą dla psów i kotów. Dodatkowo zbieramy smycze, obroże, zabawki, żwirek dla kotów a także legowiska, koce, podkłady.

Liczymy na Państwa dobre serca!

• Konkurs Plastyczny "Kreatywny Przedszkolak"

• W Przedszkolu nr 15 w Tarnobrzegu odbył się XI Miejski Konkurs Plastyczny "Kreatywny Przedszkolak" nt: "Moje Przedszkole".

I miejsce zdobyła LILIANA z grupy Promyczki.

Serdecznie GRATULUJEMY talentu oraz kreatywności.

• Dzień Jabłka!

• Jabłuszka - wszyscy je uwielbiają w szarlotce, w soczku, do chrupnia tak wyglądał! Dzień Jabłka w naszym Przedszkolu.