• Dzień Kolorowych Skarpatek

• 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa.

Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.

• Witaj wiosno!

• "Koniec śniegu!

Wiosna w biegu!

Już bociany powracają,

Już skowronki koncert dają.

Tu krokusy, tam żonkile

Spoglądają na świat mile.

Trawa zmienia swoją zieleń,

Chętnie ją polubi jeleń.

Budzi się przyroda wkoło,

Będzie pięknie i wesoło.

Słońce teraz częściej świeci,

Na dwór wzywa wszystkie dzieci."

Nasze przedszkolaki powitały dzisiaj wiosnę! {nomore]

• Eksperymenty

• Tydzień eksperymentów. Były wybuchy wulkanów, kolorowa tęcza i wędrująca woda oraz wiele innych. Dzieci były zachwycone oglądaniem doświadczeń.

• UWAGA PRZYPOMINAMY

1 MARCA OD GODZINY 8.00 ROZPOCZYNAMY ZAPISY KANDYDATÓW NA NOWY ROK SZKOLNY 2024/2025.

SZCZEGÓŁY PONIŻEJ:

Informujemy, że 1 marca 2024 r. od godziny 8.00 rozpocznie się rejestracja KANDYDATÓW przystępujących do naboru na rok szkolny 2024/2025, wyłącznie drogą elektroniczną, na stronie:

LINK BĘDZIE AKTYWNY od 1 MARCA 2024 R. od godz.8.00

Wszyscy Kandydaci, po wypełnieniu wniosku drogą elektroniczną, muszą również go wydrukować, podpisać i wraz z ZAŁĄCZNIKAMI dostarczyć do przedszkola. ZAŁĄCZNIKI znajdują się w zakladce PLIKI DO POBRANIA.

Rekrutacja KANDYDATÓW kończy się 15 marca 2024 r. o godz.15.00

Dodatkowo, wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 15 822 65 76

• Światowy Dzień Kota

• "Kotu potrzeba niewiele:

Pogłaskać go tylko w niedzielę,

w poniedziałek, wtorek i w środę

leciutko podrapać go w brodę,

w czwartek, w piątek i w sobotę

pobawić się trochę z kotem

i w niedzielę – znów niewiele.

A jeśli ci się uda

pokochać go troszeczkę

i tym co mu smakuje

napełnisz mu miseczkę

i mocno postanowisz

nie oddać go nikomu

i zgodzisz się by czasem

porządził trochę w domu,

to zauważysz potem

(to zresztą przyjdzie z wiekiem),

że będąc bliżej z kotem,

jesteś bardziej człowiekiem"

Tak obchodziliśmy Światowy Dzień Kota w naszym przedszkolu. {nomore]

• Warszataty kulinarne

• Wczoraj nasze Jagódki miały niezwykłą przyjemność brać udział w warsztatach kulinarnych w "Tratorii Chłopcy z Ferajny" , podczas których wykonali przepyszne pizze. Bardzo dziękujemy Rodzicom Ignacego - za zaproszenie nas i zorganizowanie warsztatów! Nasze przedszkolaki wracały z uśmiechami na buziach od ucha do ucha i z pełnymi brzuszkami. A na pytanie czy im się podobało- stwierdzili jednogłośnie - BYŁO SUPER!

• Zajęcia pokazowe z karate

• W czwartek nasze przedszkole odwiedził Pan Dawid, trener z klubu KYOKUSHIN Karate, który poprowadził zajęcia pokazowe dla naszych Jagódek i Promyczków. Bardzo dziękujemy Panu Dawidowi za poświęcony czas. Było super!

• " Dziś są walentynki!

Dla chłopca i dziewczynki!

Wszyscy sobie ślą serduszka,

a ja szepnę Ci do uszka:

Już o Tobie wiele wiem,

coraz bardziej lubię Cię"

Tak obchodziliśmy walentynki w naszym przedszkolu.

• Dzień Pizzy

• Dzień Pizzy w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się przeróżnych ciekawostek dotyczących historii pizzy i samodzielnie ją wykonały. Było bardzo smakowicie!

• Bal Karnawałowy

• Dzieci bawią się wspaniale,

W karnawale każdy chce

Tańczyć, śpiewać, bawić się..."

Wczoraj w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Było pięknie, kolorowo, tanecznie.

Były konkursy, słodki poczęstunek a na koniec odwiedzil nas Dinuś.

LINK BĘDZIE AKTYWNY od 1 MARCA 2024 R. od godz.8.00

Rekrutacja KANDYDATÓW kończy się 15 marca 2024 r. o godz.15.00