• Grupę Smerfy odwiedzila Pani Alina z Biblioteki z Filii nr 6

• Grupę Smerfy odwiedzila Pani Alina z Biblioteki z Filii nr 6, która opowiedziała o tym, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz zapoznala dzieci z zasadami wypożyczania książek. Na koniec Pani Alinka przeczytala dzieciom książeczkę pt. Psia Szkoła.

Spotkanieo odbyło się za sprawą Julci, która wypożyczyła z rodzicami i przeczytala bardzo dużo ksiazeczek z tej biblioteki.

• A tak świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek

• "Chcę dziś spotkać kota w butach

lub Kopciuszka bucik znaleźć.

Chcę zamieszkać w cudnej bajce,

zamków wielkich zwiedzać sale.

Krasnoludka śliczną czapkę

chcę na głowę włożyć brata,

w telewizor razem wskoczyć

wprost do bajkowego świata."

Ostatnio w naszym przedszkolu świetowaliśmy Dzień Postaci z Bajek, każdy przedszkolak przyszedł przebrany za jedną z bajkowych postaci. Były tańce, konkurs wiedzy o bajkach, zadania do wykonania a także słuchanie bajki, której bohaterem był lubiany przez wszystkie dzieci Kubuś Puchatek.

Zapraszamy do fotorelacji.

• DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA – świętujmy go codziennie!

• Ostatnio w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Zdrowego Śniadania.  Nasze przedszkolaki chętnie zamienili się w małych kucharzy i przygotowali pyszne, kolorowe i zdrowe kanapki, które później oczywiście ze smakiem zjedli.

• Udział w akcji #SzkołaPamięta

• Promyczki w ramach akcji #SzkołaPamięta organizowanej przez MEiN, wybrały się na cmentarz wojskowy w Tarnobrzegu, aby uczcić pamięć żołnierzy poległych w czasie I i II wojny światowej. Dzieci w atmosferze zadumy i reflekcji zapaliły znicze na grobach bohaterów wojennych, a w drodze powrotnej odwiedziły mural przedstawiający żołnierza Niezłomnego mjr Hieronima Dekutowskiego.

Dla przedszkolaków była to bardzo ważna lekcja historii, patriotyzmu i wychowania.

• Spotkanie z Panią dietetyk

• Promocja zdrowia oraz kształtowanie prozdrowotnych nawyków żywieniowych wśród dzieci to jedno z ważniejszych zadań naszego przedszkola. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy panią dietetyk z firmy Naturhouse, która w bardzo ciekawy sposób poszerzyła wiedzę naszych podopiecznych na temat właściwej diety. Dziękujemy za to inspirujące spotkanie.

• Odwiedziny niezwykłego gościa - Klaun Sissi

• 3 listopada grupę 6-latków odwiedził niecodzienny Gość - klaun Sissi . Spotkaniu towarzyszyły zabawy muzyczne, sensoplastyczne oraz mnóstwo radości i spora dawka pozytywnych emocji. Dzieci były zachwycone, a nasz gość obiecał, ze jeszcze do nas wróci .

Zapraszamy do fotogalerii.

• Jesienny Pokaz Mody w naszym przedszkolu

• Niedawno w naszym przedszkolu odbył się Pokaz Mody Jesiennej. Ach co to był za dzień! Wszystkie dzieci przyszły ubrane w jesienne, jakże wyszukane stroje. Pomysłów i kreatywności nie zabrakło, za co ogromnie dziękujemy Rodzicom. Nasze Jury miało nie lada wyzwanie, wybór króla i królowej pokazu nie był łatwy. W rezultacie po burzliwych obradach w kategorii dzieci 3 i 4 letnich królową Jesiennego Pokazu Mody 2022 została Pola z grupy Skrzatów a królem Szymon B. z grupy Tropicieli. Wyróżnienie otrzymał Szymon G. z grupy Smerfów.

Natomiast w kategorii dzieci 5 i 6- letnich tytuł królowej zdobyła Amelka z grupy Promyczków a królem został wybrany Franio również z grupy Promyczków.

Gratulujemy wygranym oraz wszystkim przedszkolakom za piękne stroje i wspaniałą zabawę.

• Wizyta Jagódek w Tarnobrzeskim Muzeum Przyrody - Natura 2000

• W Środę Suuupersmyki z grupy Jagódki wybrały się z wizytą do Tarnobrzeskiego Muzeum Przyrody Natura 2000. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań przyrodniczych. Dzieci miały okazję zobaczyć: dioramę przyrodniczą, terria, akwaria z rybami i żółwiami wodnymi, a także pracownię mikroskopową oraz plastyczną.

• Udział w XI Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II organizowanym przez Przedszkole nr 13 w Tarnobrzegu.

• 27 października Szymonek z grupy 6-latków wziął udział w XI Międzyprzedszkolnym Konkursie Wiedzy o św. Janie Pawle II organizowanym przez Przedszkole nr 13 w Tarnobrzegu. Nasz Promyczek rewelacyjnie poradził sobie we wszystkich zadaniach konkursowych wykazując się talentem plastycznym, ogromną wiedzą, znajomością trudnych terminów i faktów z życia Papieża.

W szranki stanęły dzieci ze wszystkich tarnobrzeskich przedszkoli, a nasz dzielny reprezentant został wyróżniony za udział w konkursie. Serdecznie Gratulujemy Szymkowi i dziękujemy Jego Rodzicom za ogromne zaangażowanie i nieocenioną pomoc w przygotowaniu do konkursu.