• Wycieczka Tropicieli do Sandomierza

• Nasze 4-latki wybrały się na wycieczkę do Sandomierza. Zwiedziliśmy zbrojownie, zjedliśmy pyszne lody, karmiliśmy gołębie, a następnie wybraliśmy się na spacer po Starówce oglądając piękne zabytki Sandomierza. Naszym ostatnim przystankiem był rejs po Wiśle. Było super!!! Już się nie możemy doczekać kolejnej wycieczki!

• Warsztaty pszczelarskie w naszym przedszkolu

• W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pszczelarskie, w czasie których dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o pszczołach, oglądały pszczoły oraz wykonywały świece z plastrów wosku pszczelego.

• "Biegamy i pomagamy"

• Gorąco zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej "Biegamy i pomagamy" na rzecz Marysi z Tarnobrzega. Szczegóły na plakacie.

• Dzień Strażaka

• Nasze Przedszkolaki świętowały Dzień Strażaka

Dzieci przypomniały sobie numer alarmowy 998. W czasie zajęć rozmawialiśmy o tym czym, oprócz gaszenia pożarów, strażacy się zajmują.

Jeden z naszych Promyczków, druh Szymon, należący do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej podzielił się ze swoimi kolegami wiedzą na temat straży pożarnej oraz opowiedział o tym, co należy do jego obowiązków.

• 42 Bieg Siarkowca

• W ubiegłą niedzielę reprezentacja dzieci z grupy 6-latków wzięła udział w biegach sztafetowych w ramach 42 Biegu Siarkowca. Dzieci świetnie sobie poradziły, walcząc o zwycięstwo do ostatnich metrów.

• Niebieski Marsz

• W czwartek 27 kwietnia, nasze Jagódki i Promyczki wybrały się na Plac Bartosza Głowackiego, aby uczestniczyć w Niebieskim Marszu w ramach akcji "Kwiecień miesiącem wiedzy o autyzmie", zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

Celem przemarszu było przybliżenie problematyki dzieci ze spektrum autyzmu. Jest to potrzebne, aby osoby ze spectrum autyzmu były bardziej akceptowane oraz rozumiane w codziennym życiu.

• 2 maja obchodzimy Dzień Flagi

• 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych – zostało ustanowione w 2004 roku. W tym dniu szczególnie upamiętniamy historię polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych.