• Grupa 5 - latki "Jagódki" wzięła udział w akcji edukacyjnej organizowanej przez Zakłady Chemiczne "Siarkopol"

• Grupa 5 - latki "Jagódki" z Przedszkola nr 7 w Tarnobrzegu wzięła udział w akcji edukacyjnej organizowanej przez Zakłady Chemiczne "Siarkopol"oraz Centrum Dietetyczne Nutri Vita pt. "Od ziarenka aż po plon". Celem zajęć było propagowanie i kształtowanie zdrowych nawyków. Nasze przedszkolaki wykonały szaszłyki owocowe oraz wzięły udział w wywiadzie z Polą - bohaterką "Drużyny Zdrowej Piątki".

• Grupa „Promyczki” z Przedszkola nr 7 wzięła udział w akcji edukacyjnej "Od ziarenka aż po plon" organizowanej przez Zakłady Chemiczne "Siarkopol" w Tarnobrzegu oraz Centrum Dietetyczne Nutri Vita, w ramach której dzieci wcieliły się w role sympatycznych bohaterów „Drużyny Zdrowej Piątki”, czyli: Siarkopolka, Szymka, Poli, Maksia, Zuzi i Feliksa. Celem inscenizacji z wykorzystaniem wiersza "Dla każdego coś zdrowego" S. Karaszewskiego, było pokazanie tego, co jeść, a czego unikać, żeby zdrowo się rozwijać i dobrze się czuć. „Promyczki” z wielkim zaangażowaniem biorą udział w licznych zajęciach kulinarnych przygotowując smaczne i zdrowe przekąski takie jak: kanapki, owocowe jeżyki czy marchewkowe kulki mocy. Nie zapominają również o regularnym piciu wody oraz o aktywności fizycznej jako najistotniejszych elementach zdrowego trybu życia.

• Gratulujemy!!

• Jest nam niezwykle miło poinformować, że kolejny z naszych Promyczków został doceniony za udział w konkursie. Maja R. zajęła 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie literacko - plastycznym dla przedszkoli „I co dalej? … Dalsze losy bohatera baśni Andersena” zorganizowanym przez Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu. Serdecznie gratulujemy.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.

Dzisiaj wszyscy byliśmy ubrani na niebiesko, na znak naszej solidarności z osobami zmagającymi się z autyzmem.

• Warsztaty w naszym przedszkolu

• W naszym przedszkolu, we wszystkich grupach odbyły się warsztaty, w których udział wzięli Rodzice. Były konkursy, zabawy taneczne, integracyjne, plastyczne, techniczne i wiele, wiele innych. Rozmawialiśmy o Świętach Wielkanocnych, o wiośnie, sialismy rzeżuchą, sadziliśmy rośliny... Dziękujemy serdecznie Rodzicom, Babciom, Dziadkom, Ciociom i Wujkom, którzy tak licznie przybyli na nasze zajęcia i z tak wielkim zaangażowaniem wzięli w nich udział.

• W czwartek, 30 marca w Zamku

• W czwartek, 30 marca w Zamku Tarnowskich odbyło się, z udziałem Pana Prezydenta Miasta Tarnobrzega Dariusza Bożka, podsumowanie etapu miejskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego pt. "Strażacy chronią lasy - lasy chronią klimat! Jestem odpowiedzialny z natury, czuję klimat."

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze dwa Promyczki - Maja i Tamarka zostały wyróżnione za udział w konkursie, a prace naszych dziewczynek pojechały w dalszą drogę na eliminacje wojewódzkie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu.

• Dzień Żaby

• Dzieci z grupy Skrzaty i Tropiciele wybrały się do biblioteki osiedlowej, by wziąć udział w obchodach Dnia Żaby. Bibliotekarka - Pani Alicja, przeczytała dzieciom wiersze, których bohaterami były właśnie żabki. Przedszkolaki wzbogaciły również swoją wiedzę przyrodniczą na temat żab i mieszkańców łąki.